Інтернет може різко подорожчати через підвищення податків для провайдерів.


Зміни у податковій сфері України з 1 жовтня 2024 року
З 1 жовтня 2024 року в Україні почнуть діяти важливі зміни у податковій сфері. Однією з найвагоміших нововведень буде підвищення військового збору для всіх громадян з 1,5% до 5%. Ця зміна значно вплине на багатьох працюючих українців.
Також вводиться військовий збір для фізичних осіб-підприємців (ФОП), які сплачують єдиний податок I, II та IV груп. Збір становитиме 10% від мінімальної заробітної плати, яка складатиме 800 гривень на місяць. Платники єдиного податку III групи сплачуватимуть військовий збір у розмірі 1% від свого доходу.
Зміни також стосуються корпоративного сектору. Для небанківських фінансових установ, крім страхових компаній, ставка податку на прибуток зросте до 25%. Банки будуть сплачувати податок на прибуток у розмірі 50%.
Підприємства, що займаються роздрібною торгівлею паливом, тепер мають вносити щомісячні авансові платежі з податку на прибуток для забезпечення стабільних надходжень до бюджету.
Також змінюється порядок подання звітності про виплачені доходи фізичним особам. Замість квартального звітного періоду вводиться щомісячний. Це дозволить державі ефективно відстежувати динаміку доходів населення.
Ці податкові зміни можуть також вплинути на сферу інтернет-послуг, де багато провайдерів працюють як фізичні особи-підприємці. За оцінками фахівців, ціни на інтернет-послуги можуть зрости на 10-15% у великих містах і ще більше в сільській місцевості через перехід на загальну систему оподаткування та збільшення витрат на бухгалтерію.
Також попереджається можливе зниження якості інтернет-послуг внаслідок збільшення витрат на адміністрування податків.
Читайте також
- "Перемир'я не буде вічним": у Європі готуються озброїти Україну
- У метро Києва проїзд для деяких пасажирів може коштувати вдвічі дорожче: у чому причина
- Українцям у Німеччині пояснили, чи можна подорожувати із простроченим Aufenthaltstitel
- Сибіга назвав єдиний показник готовності Путіна до миру
- Три тижні на рішення: кого чекають на повторній ВЛК і що загрожує порушникам
- Путін ігнорує мир, Європа демонструє слабкість: NZZ розповіла, чому переговори щодо України зайшли у глухий кут