На абітурієнтів чекає неприємний сюрприз: українці не зможуть вступити до вузу без військово-облікових документів.


Українським абітурієнтам чоловічої статі надано важливу інформацію про необхідність мати певні документи військово-облікового характеру при вступі до вищих навчальних закладів.
За даними, опублікованими на порталі osvita.ua, юнаки, які планують навчання у вищих або професійних навчальних закладах після отримання рекомендації на вступ у 2025 році, повинні будуть представити військово-обліковий документ при вступі.
Звільнення від подання документів
Для абітурієнтів, які є народжені у 2009 році та молодші, від посилання військово-облікового документа звільнено. Важливою умовою для підтвердження дійсності паперового документа є його видача до набуття чинності Законом України № 3633-IX від 11 квітня 2024 року.
Інформація щодо електронного документа
Абітурієнти мають можливість отримати електронний військово-обліковий документ через додаток Резерв+ та в подальшому роздрукувати його. Процедура є безкоштовною, проте потребує електронної ідентифікації та автентифікації. Електронний документ містить QR-код і є актуальним протягом року з моменту його створення.
- Якщо є необхідність у електронному документі, його можна отримати через особистий кабінет або, звернувшись до ЦНАП через портал "Дія".
Для тих, хто бажає отримати докладну інструкцію з оформлення військово-облікового документа та інші важливі моменти щодо його отримання, можна знайти на сайті osvita.ua.
Читайте також
- Bild опублікував "таємний список": яку зброю Україна могла запросити у ФРН
- Стосується всіх отримувачів пільг: у ПФУ оновили процедуру виплати грошей
- Не так, як в Україні: Попенко розповів про реальну вартість комуналки в Європі
- Заборона на керування автомобілем: у якому віці доведеться залишити кермо
- The Economist: В Україні готується зміна прем'єра, доки Єрмак посилює позиції та конфліктує з Будановим
- ПФУ роз'яснив, хто і як тепер може отримати соцдопомогу замість пенсії