США не потрібна війна на Близькому Сході - експерт.


Сполучені Штати Америки намагаються уникнути ескалації конфлікту на Близькому Сході і війни між Ізраїлем та Іраном шляхом використання дипломатичних зусиль. Про це заявив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос у ефірі телеканалу FREEДОМ.
"Думаю, що американці зроблять все можливе, щоб ситуація не переросла в велику війну. Американцям не потрібна війна, тому вони прикладають величезні зусилля", - впевнений Семиволос.
Наразі США та інші країни проводять перемовини з метою переконати Іран утриматися від атак на Ізраїль у зв'язку зі замахом на лідера ХАМАСу Ісмаїла Ганію, який відбувся 31 липня в Тегерані. Іран вважає, що Ізраїль стоїть за цим замахом.
"Головна проблема - затягування удару. Очікування смерті гірше, ніж сама смерть. Ізраїль та американці змушені тримати сильні війська в готовності. У цьому плані Іран має перевагу і намагається скористатися нею. Вони черговою загрозою удару і ведуть перемовини. Це частина великої гри, в якій Іран активно використовує силу і дипломатію", - заявив експерт.
Семиволос вважає, що якщо ситуація на Близькому Сході буде розвиватися приблизно в такому ж ритмі, геополітичні зміни будуть незначними. Зараз головним завданням є досягнення угоди між ХАМАСом та Ізраїлем щодо Гази. В переговорах беруть участь США, Єгипет і Катар.
Але угода потрапляє у складність через не тільки ХАМАС, а й позицію прем'єра Ізраїлю Беніяміна Нетаньягу, який ставить нові умови та ускладнює угоду. Між військовими і прем'єр-міністром створилися бар'єри. Нетаньягу навіть звинувачує військових у ворожому ставленні до Ізраїлю та відсутності бажання отримати перемогу. Дискусії по цьому питанню є дуже активними.
Семиволос підсумував: "У бойових умовах Ізраїль не зможе самостійно протистояти масштабному удару. Тому роль США є дуже важливою. Але Ізраїль повинен слухати слова американців і дотримуватися їх бажань - не допустити великого конфлікту на Близькому Сході".
Читайте також
- Втрати ворога станом на 1 травня 2025 – Генштаб ЗСУ
- Ворог масовано атакував Одесу: наслідки "прильотів"
- Російські окупанти кардинально змінили тактику проведення штурмів
- В Україні оновили дату окупації Маріуполя заради історичної справедливості
- 30 діб тиші: Зеленський розкрив умови для початку мирних переговорів з Росією
- Під прикриттям "травневого перемир'я" Росія готується до посилення ударів – ЗСУ