Розкол еліт і тиск на Путіна: угода України та США вдарила по Росії.


Росія занепокоєна втратою переваги перед США в переговорах щодо війни в Україні
У Москві хвилюються через підписання Україною угоди про економічне партнерство зі США, яка дає Америці переваги при отриманні українських мінералів. Російські посадовці критикують цю угоду і висловлюють занепокоєння щодо можливого альянсу між США та Україною, який обмежить можливості Росії в укладанні вигідної мирної угоди.
Росія Пушков
Росія Чепа
Адміністрація Трампа спочатку сприймала конфлікт з російського боку, але після зустрічі з президентом України Зеленським, Трамп звинуватив Путіна й висловив підозріння стосовно його щирості. Міністр фінансів США Скотт Бессент привітав угоду і заявив, що вона 'показує відсутність розбіжностей між українським і американським народами'.
Угода передбачає створення Інвестиційного фонду відбудови США-Україна і встановлює, що будь-яка майбутня військова допомога США розглядатиметься як інвестиція у фонд. Росія не задоволена цими умовами, оскільки вона хоче припинити поставки американської зброї в Україну.
Республіканський сенатор Ліндсі Грем попередив про підтримку законопроекту стосовно нових санкцій проти Росії, які передбачають 500-відсоткові мита на імпорт російських енергоресурсів. Американські та європейські посадовці також обговорюють запровадження нових економічних санкцій проти Росії.
Економічні проблеми, спричинені санкціями та воєнними витратами, поглиблюють розкол в російській еліті. Деякі сторони підтримують прийняття угоди зі США, обмін санкцій на призупинення конфлікту на лінії фронту та визнання російського контролю над Кримом. Інші ж закликають продовжувати війну незважаючи на економічні проблеми.
Санкції й високі процентні ставки призвели до інфляції та зростання цін на товари. Російському бюджету загрожує дефіцит. За словами віце-президента США Джей Ді Венса, його країна буде намагатись зблизити позиції з Росією протягом наступних 100 днів, але можливо, що США позбавляться посередництва, якщо не буде 'швидкого розв'язання'. За думкою дипломата, довготривале припинення вогню можливе, якщо США погодяться на обмеження постачання деяких типів зброї Україні.
Читайте также
- До 600 гривень до пенсії: кто из украинцев может получать доплату
- FT рассказала, от чего должна отказаться Украина ради мира: возможные сценарии
- Эксперты бьют тревогу: украинцам объяснили, почему лучше не покупать евро
- Огурцы в Украине резко подешевели: производители объяснили причины обвала цен
- Мають бути жорсткішими: WSJ дізнався, як помирилися Трамп і Зеленський
- Польша усилила условия программы 800 Плюс: кто из украинцев останется без выплат