Підвищення зарплат та пенсій: експерт назвав простий спосіб витягти українців із боргової ями за комуналку.


Заборгованість українців за комунальні послуги досягла рекордного рівня 200 мільярдів гривень, повідомив голова Союзу споживачів комунальних послуг, експерт у сфері житлово-комунального господарства Олег Попенко.
За його словами, становлення заборгованості є неконтрольованим. На початку 2022 року борг за житлово-комунальні послуги становив 81,3 мільярда гривень, але офіційні цифри вже не публікуються. З урахуванням окупованих територій загальна сума боргів становить близько 200 мільярдів гривень.
Експерт підкреслив, що планове підвищення тарифів не вирішить проблему заборгованості, але зробить її ще складнішою. Отримані кошти з підвищення тарифів будуть використані на погашення існуючих боргів, які дуже великі. Наприклад, борг за газ у теплокомуненерго перевищує 100 мільярдів гривень.
"Це замкнене коло, з яким треба розбиратися", - підкреслив Попенко. Експерт вважає, що необхідно провести аудит боргів і з'ясувати обґрунтованість кожного з них. Наприклад, у Києві "Нафтогаз" нарахував місту борг у 20,7 мільярда гривень, половина якого є штрафні санкції.
За думкою експерта, для вирішення проблеми заборгованості необхідно спочатку підвищити платоспроможність населення шляхом збільшення зарплат і пенсій. "Як можна сплачувати за житлово-комунальні послуги, коли у вас пенсія всього 2,5 тисячі гривень?" - підкреслив Попенко.
Читайте також
- Уникнути боргів — коли треба платити податок на нерухомість
- Ціни злетіли — у скільки обійдеться косметичний ремонт квартири
- Черешня, помідори й кавуни — скільки за них платять одесити
- Культурний код грошей — як минуле впливає на фінанси
- Паркомісця в Києві — як змінилися ціни та чого чекати
- Масове скорочення у Новій пошті 2025 — що ШІ змінює на ринку