НАЗК розкрив несподівані дані про корупціонерів в Україні.
сьогодні, 15:30
270

Журналіст
Шосталь Олександр
сьогодні, 15:30
270

Корупція в Україні: хто стоїть за барми?
За даними Департаменту антикорупційної політики НАЗК, лише 16% осіб, які були притягнуті до відповідальності за корупційні злочини, є державними службовцями. У більшості випадків корупціонерами виявляються люди середнього віку без вищої освіти.
"З року в рік ми спостерігаємо зменшення відсотка засуджених серед осіб, уповноважених на виконання функцій держави. У 2023 році лише 16% серед усіх засуджених за корупційні злочини є держслужбовцями. Тобто особи, які намагалися вирішити ті чи інші свої питання шляхом підкупу посадовців, у більшості не належать до категорії осіб, уповноважених на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування"
За словами Харченко, понад половина осіб, які були засуджені за корупційні правопорушення, є українцями від 30 до 50 років. І цікаво, що 80% осіб, які притягнуті до відповідальності за пропозицію або обіцянку неправомірної вигоди, не мають вищої освіти.
"Якщо ми виходимо з рішень судів, які набули законної сили, то не можемо оминути той факт, що 80% осіб притягнуті до відповідальності за статтею 369 ККУ, тобто за пропозицію або обіцянку неправомірної вигоди. При цьому серед засуджених вищу освіту мають 29% осіб. А з-поміж засуджених за статтею 369 ККУ вищу освіту мають лише 17% осіб. Тобто дають хабарі менш освічені люди, які не уповноважені на виконання функцій держави"
Таким чином, статистика свідчить, що більшість корупціонерів в Україні - це люди середнього віку без вищої освіти, які не пов'язані з державними структурами.
Читайте також
- Bloomberg: Наступ Росії сповільнився вдвічі, але Трамп впевнений в перемозі Москви
- Банки прискорили темпи кредитування – огляд НБУ
- ТЦК посилюють правила відстрочок: кого з українців знову відправлять на медкомісію
- "Без тиску на Москву миру не буде": про що Зеленський говорив з головою НАТО
- АЗС показали водіям, що відбувається з цінами на бензин, дизель та автогаз на Київщині
- Що відбувається з гривнею: скільки тепер просять за 100 доларів в обмінниках