Нацрада закликала медіа коректно висвітлювати мобілізацію та роботу ТЦК.


Національна рада України закликає ЗМІ бути коректними та професійними в висвітленні чутливих тем
Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення закликає українські ЗМІ до "коректного та професійного" підходу у висвітленні "чутливих" тем мобілізації та діяльності ТЦК в Україні на фоні ворожої пропаганди.
У заяві Національної ради зазначається, що ці теми стають об'єктом інформаційних атак з боку ворога, який активно поширює фейки.
"Важливо, щоб медіа розрізняли правдиву інформацію від російських вкидань та подавали лише офіційні та достовірні джерела. Це є важливим аспектом національної безпеки", - йдеться у заяві.
Національна рада наголошує, що ворог намагається створити негативне ставлення до мобілізації та "демонізувати" ТЦК і їхніх співробітників, з метою знизити обороноздатність України.
За даними Національного проекту з медіаграмотності "Фільтр", російська влада заклала у держбюджеті на пропаганду $1,6 млрд. При цьому переважно інформаційні зусилля країни-агресора спрямовані саме на українську аудиторію.
Національна рада закликає ЗМІ:
- дотримуватись професійних стандартів, ретельно перевіряти джерела інформації, особливо при цитуванні іноземних ресурсів, і надавати достовірну інформацію;
- уникати перебільшення значення емоційних висловлювань представників ТЦК, навіть у разі висвітлення суперечливих випадків затримання;
- розуміти, що багато неперевірених повідомлень надходять із соцмереж, тому фактчекінг є необхідним для якісного інформування.
Нагадаємо, у Раді реагують на масові рейди ТЦК.
Читайте також
- Британська розвідка підрахувала іноземних найманців в армії Путіна
- Росія намагається створити нове вогнище напруги в прикордонні України: найгарячі ділянки
- У Путіна заявили про готовність до переговорів, але окреслили червоні лінії
- Рубіо анонсував вирішальний тиждень для мирних переговорів щодо України
- Заяви Трампа про Крим: у Путіна різко змінили бачення щодо врегулювання війни
- The Telegraph оцінив, як Трамп може зупинити Путіна: які наслідки для України