Комунальний колапс: Попенко пояснив, чим загрожує позбавлення броні десятків тисяч військовозобов'язаних.


Десятки тисяч військовозобов'язаних українців втратили броню після аудиту критичних підприємств. Про це повідомили джерела, зазначає "Хвиля".
Аудит підприємств завершився сьогодні і внаслідок цього 10% компаній втратили свій статус критичності.
Тепер представників ТЦК будуть додавати до комісій, які визначають статус критичності підприємств. Мінекономіки буде надавати статус критичним великим підприємствам, Міненергетика - енергетичному сектору, а Міноборони - військово-промисловому комплексу.
У малого та середнього бізнесу контроль залишається за обласними військовими адміністраціями, проте у їхніх комісіях будуть працювати представники ТЦК. В даний час близько мільйона осіб мають заброньоване місце роботи.
Олег Попенко, голова Спілки споживачів комунальних послуг та експерт з питань ЖКГ, прокоментував цю новину. За його словами, ситуація може ще погіршитись, оскільки водоканали та теплокомуненерго вже мали можливість забронювати 50% необхідної кількості. Експерт також зазначив, що неможливо заповнити ці посади жінками. "Не зрозуміло, хто буде ремонтувати та підтримувати все в нормальному стані. Заповненість робочими місцями у робітничих професіях комунальних підприємств зменшилась з 55-60% до 30%. І заповнити ці професії жінками не вийде. З урахуванням вікових обмежень цих професій, більшість спеціалістів працюють після 55 років, навіть 60-70%", - написав Попенко.
ТЦК отримає право інформувати про стан підприємств.
Читайте також
- Ціни на пальне: АЗС розкрили вартість бензину, дизелю та газу в Київській області
- Прибуток впав у рази: що відбувається з доходами Укрпошти, Нової Пошти, АТБ та інших лідерів
- Китай розширює вплив в Африці через портову інфраструктуру
- Резерв+ оновили: що означають 6 нових статусів для військовозобов'язаних
- Шахраї завалили листами клієнтів Ощадбанку: як не втратити доступ до рахунку
- Податкова отримає дані про банківські рахунки українців: що передбачає законопроєкт