Історик: На Німеччину чекає нове коло переосмислення Другої світової та позбавлення страху перед Росією.

Історик: Нове коло переосмислення Другої світової
Історик: Нове коло переосмислення Другої світової

Німецька денацифікація та її наслідки

Німецьке суспільство і досі травмоване спогадами про Другу світову війну, пам'ять про яку залишилася в свідомості народу. Денацифікація, що проводилася переможцями, залишила свій слід. Про це розповів український історик та народний депутат Володимир В'ятрович у своєму інтерв'ю для "Главкому".

«Денацифікація була більш успішною на заході Німеччини, ніж на сході. Здається, що там спеціально залишали закладену можливість для ультраправих партій пройти в органи влади через багато років - з підтримкою Росії та відповідними гаслами. Німеччину чекає нове переосмислення Другої світової війни та позбавлення страху перед Росією», - зазначив В'ятрович.

Історик підкреслив, що Німеччина повинна осмислити роль у втратах, завданих українцям. Цього ще не сталося, окрім виплат остарбайтерам на початку 1990-х, більшість яких саме з України та Білорусі. Проте це не можна розглядати як спілкування перед українським народом, який переніс найбільші страждання під час війни.

Недооцінені втрати на Україні під час Другої світової війни

В'ятрович підкреслив: "Не можна очікувати, що 'дерашизація' Росії відбудеться від внутрішніх зусиль. Нинішній стан країни говорить про те, що вони не можуть самостійно вилікувати свою проблему".

У Німеччині є поширені переконання, що під час війни найбільше постраждала Росія. Проте це не відповідає дійсності, адже найбільші людські втрати понесла Україна, а її промисловість практично була знищена. Про це наголосив історик і політик В'ятрович в інтерв'ю "Главкому".

Володимир В'ятрович також зазначив міфи, пов'язані з Другою світовою війною, зокрема ленд-ліз та роль СРСР у перемозі.

Під час розмови В'ятрович звернув увагу на уразливість Німеччини перед ультраправими партіями з підтримкою Росії та закликав до необхідності нового осмислення минулих подій. Також він відзначив важливість того, щоб Німеччина осмислила свою провину перед країнами, що втратили найбільше під час війни.


Читайте також

Реклама