"Європа розкололася": The Times дізналося, як розділилася позиція країн щодо миротворців для України.


За інформацією газети The Times, Велика Британія, Франція та країни Північної Європи підтримують ініціативу розмістити в Україні багато військових у разі укладення угоди про припинення вогню.
Німеччина та деякі інші європейські держави не підтримують цю ініціативу.
Країни Балтії та Польща занепокоєні можливим відверненням фінансування такого розміщення від прикордонних держав, що входять до НАТО та межують з Росією.
За словами представника з Великої Британії, Європа може сформувати наземні війська, але потребує "повітряного прикриття" від США у вигляді ракетних комплексів Patriot та розвідувальних літаків.
Уряд Великої Британії розглядає можливість направлення 10-25 тисяч військовослужбовців в Україну. Можливо також варто відправити миротворчі сили під егідою ООН, до яких можуть входити військові з Індії, Бангладешу і Китаю.
Прем'єр Великої Британії Кір Стармер обговорить це питання з лідерами ЄС та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на зустрічі в Брюсселі 3 лютого.
Читайте також
- Пільги для виробників дронів з оптоволоконним управлінням: що змінилось
- Нацполіція провела понад 940 обшуків з вилучення незаконної зброї
- Протримався чотири дні: Ізраїль заявив про ліквідацію нового глави Генштабу Ірану
- Україна готується до провокацій під час російсько-білоруських навчань
- Понад 2300 об’єктів медзакладів пошкоджені або зруйновані через війну - МОЗ
- Рекрутинг у "Резерв+": які напрями служби найпопулярніші