Більше не 220: Україну переведуть на новий стандарт напруги струму.


Україна переходить на європейські стандарти електроживлення
З 1 липня 2025 року Україна офіційно переходить на номінальну напругу 230/400 В згідно з євростандартами. Це важливий крок на шляху інтеграції національної енергетичної системи до європейської. Про це повідомили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Регулятор підкреслив, що в рамках реформи встановлюються чіткі параметри якості електропостачання та допустимі межі відхилення напруги - від 207 до 253 В, що становить ±10% від номінального значення 230 В.
"Очікується, що ці зміни позитивно вплинуть на якість електропостачання. Стабільна напруга зменшить ризики пошкодження побутової техніки, чутливої до коливань, а також знизить потребу у додаткових засобах захисту, таких як стабілізатори", - зазначили в комісії.
Фахівці НКРЕКП наголошують, що підвищення стандартів електроживлення сприятиме також зростанню енергоефективності, оскільки електроприлади зможуть працювати в оптимальному режимі, уникаючи перевантажень і зайвих втрат потужності.
Нормативну базу для цих змін було підготовлено заздалегідь. Національний орган стандартизації ДП "УкрНДНЦ" своїм наказом від 23 травня 2024 року №179 затвердив нову редакцію відповідного національного стандарту, гармонізованого з європейським. Цей документ набрав чинності з 1 березня 2025 року.
Для повноцінного впровадження нових технічних вимог НКРЕКП на засіданні 15 квітня ухвалила постанову "Про затвердження змін до Кодексу систем розподілу". Документ, зокрема, деталізує положення щодо імплементації нових значень рівнів напруги відповідно до оновленого стандарту.
Читайте також
- Гетманцев спрогнозував дефіцит платіжних операцій цьогоріч
- Київстар знизив вартість тарифів для абонентів — хто має знижки
- Види іноземних банкнот — яку валюту українці знаходять у гаманцях
- Останнє попередження — що зміниться для ФОП з 1 серпня
- Українцям доступні бюджетні яйця — де можна багато заощадити
- єОселя — хто не може претендувати на доступне кредитування