04.08.2018 46

Хоча вірогідність передачі святинь Київському патріархату майже нульова, це все ж непокоїть представників Української православної церкви.Києво-Печерська Лавра, Почаївська Лавра, десятки монастирів та тисячі храмів по всій країні можуть перейти під патронат Київського патріархату у разі, якщо той отримає автокефалію.

Незважаючи не певне занепокоєння, в УПЦ все ж впевнені, що жодних змін не станеться."Я переконаний, що ноги Філарета не буде в Києво-Печерській Лаврі, тому що церква - це не лише ієрархи і священники… Церква - це перш за все віруючі люди, які дуже відповідально, ревно відносяться до своїх святинь", - заявив в ефірі "112 Україна" голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ архієпископ Климент. Він зазначив, що парафіяни однозначно висловлюють несприйняття помісної церкви в обличчі Київського патріархату.

Крім того, у УПЦ підкреслюють, що чимало представників помісних церков у православних країнах висловились проти такої ініціативи."Розколи є майже у всіх помісних православних церков. Якщо їх вирішувати неканонічним шляхом, то це хаос", - заявив керуючий справами УПЦ митрополит Антоній.

Як відомо, позиція Вселенського патріархату допоки чітко не окреслена,однак ключова теза, яка була озвучена Константинополем – їхнє рішення не повинно нашкодити українській церкві. І,тим більше, не роз’єднувати вірян. "Нам треба навчитись будувати, навчитись любити. Не роз'єднувати і ганьбити, а любити, приймати, прощати". Таку думку в ефірі "112 Україна" висловив відомий український боксер Олександр Усик. 

З ним згоден представник Сербської православної церкви, владика Антоній. Він підкреслює, що церковні справи має вирішувати церква, а не політики. "Те, що на сьогоднішній день Філарет озвучив, що його цікавить більше, ніж парафіяни, саме власність Української православної церкви - це теж показово. І це бачать не тільки в Києві, а й в Константинополі", - резюмує політичний оглядач Павло Карназицький

Головні відео 15.11.2018

Новини партнерів

Загрузка...