Особливий статус до 2050 року-так звані "ДНР" і "ЛНР" запропонували свій план повернення в Україну. Представники ОРДЛО внесли на розгляд у тимчасову контактну групу свій проект "дорожньої карти", запропонувавши після узгодження, затвердити його на засіданні Верховної Ради. Про це пишуть Українські ЗМІ. У відповідь на що Леонід Кравчук пообіцяв представити аналогічний документ, в якому будуть враховані питання, підняті Донецьком і Луганськом - з конкретними термінами і послідовністю кроків.
Кандидат політичних наук Олексій Якубін називає запропоновану невизнаними республіками "дорожню карту" компромісною.
ОЛЕКСІЙ ЯКУБІН, КАНДИДАТ ПОЛІТИЧНИХ НАУК:
- Я думаю, що той факт з боку самопроголошених республік, що вони надали свої пропозиції - це є показником того, що вони хочуть показати, якщо процес зірветься надалі або призупиниться процес переговорів - що це не їхня вина. Тобто вони свої пропозиції зробили. І ще раз підкреслюю, якщо уважно читати - то воно досить компромісне, тому що там вводяться тимчасові межі дії особливого статусу.
Політичний експерт Сергій Розенбаум зазначає: нинішня влада не зацікавлена у встановленні миру в Україні і тому Мінський процес стоїть на місці.
СЕРГІЙ РОЗЕНБАУМ, ПОЛІТИЧНИЙ ЕКСПЕРТ:
- Це, звичайно, дуже добре, що нам йдуть назустріч, виявляють які варіанти для подальшого вирішення подій, але бачите справа в тому, що Мінські переговори поки в ступорі. Виходу на даний момент поки немає і при цій владі, при цій раді, якій не потрібен мир на Донбасі, якій не цікаві люди в "ЛДНР", які не є електоратом. Я вважаю, що поки на даний момент, десь до наступного року як мінімум і до перевиборів-нічого з мертвої точки не зрушиться.
МИХАЙЛО ПОГРЕБИНСЬКИЙ, ПОЛІТОЛОГ:
- Я не зовсім розумію, на що спиратися позиція України. Якщо президент наш боїться зробити хоча б маленький крок назустріч компромісу, що це буде? Це буде якась програма від імені "європейської солідарності" Порошенка. Очевидно, що вона не буде сприйнята з того боку. Може бути Ця програма, яка буде шукати якісь компроміси разом з "ОПЗЖ"? У мене є великі сумніви. Хоча саме такий варіант був би найбільш перспективний.
Українська сторона озвучить свої пропозиції через тиждень. Фінальний варіант "дорожньої карти" повинен бути імплементований парламентом і президентом.