19.08.2018 35

До міжнародного суду з прав людини було подано 3 тис. позовів від постраждалих внаслідок конфлікту на Донбасі. Відповідачем у цих справах виступатиме Україна. 

"Юридично - це абсолютно обгрунтовано. Держава зобовязана компенсувати громадянам збитки, які завдала в тому числі і військовими діями", - говорить економічний експерт Всеволод Степанюк.

 "Те, що велика частина із них виграє справи, я думаю, це досить вірогідно, але ми ж знаємо, що це не так легко потім якось чинити тиск на українське керівництво, щоб вони комусь щось компенсували", - говорить політолог Кирило Молчанов.

Експерти прогнозують: можливість стягнення компенсації збитків з України стає більш імовірною після резонансної доповіді голови Моніторингової комісії ООН з прав людини в Україні Фіони Фрейзер щодо подій під Іловайськом. Мова йде про відсутність офіційних доказів присутності там регулярних російських військ, а також фіксацію порушення прав людини з обох сторін конфлікту. 

"Майже всі моніторингові місії наголошують, що були порушення не тільки під Іловайськом, а й зараз у зоні проведення операції. З обох боків. Просто ми розуміємо, що кожна зі сторін бере лише ту частину, котра вигідна", - говорить Молчанов.

"Все, що відбувається в Україні - за це несе відповідальність українська влада, а не хтось інший. Те, що там якісь зовнішні чинники - ну так потрібно було домовлятись, щоб цього не було", - говорить Степанюк.

Українська влада повинна нести відповідальність за воєнні дії, які відбуваються на території країни, - розповідають експерти, оскільки компетентні міжнарождні комісії допоки не надають офіційних документів із конкретними посиланнями на інших потенційних відповідачів

Відео по темі

Джерело: 112.ua

Відео по темі

Головні відео 19.10.2018

Новини партнерів

Загрузка...